| 123gabialexandra a întrebat:

Oare mai trebuie certificat sau test PCR la intrare in Cipru?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Conditiile legale sunt aici, pe siteul Ministerului de Afaceri externe, pentru Cipru:

https://www.mae.ro/node/51906

| relian a răspuns:

In cipru ce faci? Se mai cauta pe acolo femei,mai este de munca? Intreb ca idee,stiam ca multe femei merg acolo la barbati de astia cu baruri,care au ceva malai,altele mergeau la munca, cel putin asa stiam.
Se pare nu-ti mai trebuie nimic, nici vaccin nici test de nici un fel, intri ca vintu laughing dau aia faliment daca ar mai tine asa, daca nu or fi dat deja, se mai duce naiba si la aia.

Deci tu ce faci in cirpu mergi la cineva ori la munca?

| RxTx a răspuns:

Daca te duci cu mașina bicicleta și barca nu îți trebuie dar dacă vrei să te duci cu autocarul și avionul
MARE ATENTIE CE FEL DE TRST ITI CER
CITRSTE CU STENTIE poate merge și cu test finala de 30 lei!