| Anonim19991999 a întrebat:

Pe 11 mai am bilet de avion către Germania din România ca am înțeles ca din 11 se poate merge cu avionul trebuie sa am ceva acte în afara de buletin în momentul în care voi pleca?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, posibil sa ai nevoie de certificat medical ca nu ai corona virus, eliberat cu maxim 24 de ore inainte de plecare.
Ti-l vor cere cei din Germania, la debarcare.

| oz_1736 a răspuns:

Daca nu poti ajunge la un aeroport sa intrebi, du-te la o agentie de bilete. Ei stiu cel mai bine.

| viavo a răspuns:

Salut! Daca mergi la munca o sa ai nevoie de o declaratie din partea angajatorului cum ca au nevoie de tine, unde si ce vei lucra.