| 2420 a întrebat:

Pe stradă ai voie să porți măști chirurgicale de culoare neagră sau gri fără să primești amendă?

Adică sunt tot măști chirurgicale dar dacă nu sunt albastre are ceva?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

S-au interzis mastile "textile", adica tesute (din fibre de plante).

| Wr3nch a răspuns:

Poti purta in ce culoare vrei.

| J0B0MAT a răspuns:

Da, poți.

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă e chirugicală, nu are treaba ca e neagră sau gri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Nu conteaza culoarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poți. Doar cele sintetice (din material) s-au eliminat din fapt.

| TheStrategist a răspuns:

Nu contează culoarea, contează doar să fie măști chirurgicale.

| Anuskaa a răspuns:

Ce conteaza ca e albastru, verde, galben, alb cu stelute. Ar fi culmea sa fi obligat doar o singura culoare.