suntserios
| suntserios a întrebat:

Pentru cativa care bateau campii pe aici zilele trecute despre familii care au fost platite sa declare ca le-au murit rudele de covid (desi motivul decesului este statbilit MEREU de medicul legist)

Ia vedeti ce va prostit fenta unei televiziuni super "credibile"

https://pressone.ro/......e-de-covid

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
27 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde stiu eu ca site-ul asta n-a fost platit si el sa scrie asta ca sa ascunda?

suntserios
| suntserios explică (pentru anonim_4396):

Nu e atat despre dovezile din articol cat despre lipsa dovezilor din stirea initiala happy

| AnastasiaK a răspuns:

Pe asta n-o stiam laughing Nu deschid televizorul in general si am evitat cu atat mai mult stirile in perioada asta. Acum, stiind anumite intamplari, nu pot sa zic ca nu-i posibil sa se declare la televizor mai multe decese decat sunt (se mai practica pe la incendii ca sa creasca anvergura interventiei, asa ca nu m-ar surprinde nici aici), dar sa crezi ca ar plati cineva familiile e penibil...Au mai gasit si niste sume, de parca n-am fi in tara in care poti sa cumperi un om cu faina si ulei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

De unde stiu eu ca tu nu esti platit de rusi ca sa induci panica in noi si sa nu mai vedem adevarul?

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

...spuse Nevermore, omul care urmeaza pas cu pas, zi de zi, narativul Kremlinului

suntserios
| suntserios explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca eu am divezi, ti am dat poza cu virusul. Sunt verificat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Si cum de nu ti-a fost frica de virus si ai stat sa il pozezi? eu as fi fugit
te deconspiri singurwinking

| Alverto a răspuns:

Eh uite de asta nu mai urmăresc nimic de la TV din 2019. Numai non-valori

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Nu ai cu cine la asta. Cind discutam de un organ de presa independent care se autofinanteaza prin donatii la vedere si unul impins de pesedei de la spate nici nu trebuie sa te gindesti de doua ori care e ala credibil...

suntserios
| suntserios explică:

Nu inteleg scopul povestioarei... s-a intamplat acum in perioada covid? V a pus cineva sa semnati ca a murit de covid? Ati anuntat politia cand ati vazut cum arata?

suntserios
| suntserios explică:

Pai atunci despre ce ne povestesti daca nici nu stii ce s-a intamplat?

| minrest a răspuns:

Matusa ta era atat de sanatoasa, atunci cand a foast dusa de urgenta la spital, avand ca afectiune cronica si diabet, incat a fost nevoie sa o tortureze medicii cateva saptamani, sa o bata, sa ii sparga nasul, ca sa o poata omara, asa, de dragul omuciderii in sine. Vezi ca teoriile conspiratiei ti-au intunecat gandirea complet. Tu cand suferi de ceva, sa nu mergi la medic; doar nu vrei sa te omoare medicii cu zile; fii consecvent in prostie pana la capat.

| Frank51 a răspuns:

Eu daca aș fi în locul tău nu mi-aș bate capul cu ăștia. După 5G si pământul plat, au apărut frații no coronavirus, diferența e că ăștia deși au acces la informație, tot proști sunt.

| minrest a răspuns:

Afirmatia familiei, privind boala de care suferea unul dintre membrii familiei, decedat, este nula si neavenita, deoarece membrii de familie nu sunt medici si nu au toate datele, sunt incompetenti in chestiuni medicale, asa ca nu are rost sa fie platiti ca sa declare o cauza a mortii sau alta. Nu apare nicaieri, in nici o statistica si in nici un raport, declaratia familiei, ci numai diagnosticul oficial, pus de medici; verificati singuri in raportul zilnic; asa ca nu are rost sa platesti, pentru ceva ce nu apare nicaieri.

| minrest a răspuns:

Rudele tale au intrat in denial, nu au putut accepta ca femeia a murit pur si simplu, si au adoptat ideea potrivit careia a fost ucisa de medici; nici nu spui macar daca a fost in perioada asta sau cu ani in urma, daca are legatura cu pandemia. De asta isi risca viata personalul medical, ca sa fie considerati ucigasi. Eu zic sa ii boicotezi toata viata ta pe ucigasii astia, si sa te tratezi singur cand vei fi bolnav.

| minrest a răspuns (pentru Frank51):

Exista un motiv, totusi, pentru care ne batem capul cu acesti zombi, care neaga lucruri evidente: fac foarte mult rau! Alfel, nici macar nu as fi fost curios sa citesc teoriile lor aberante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

Uite dovada stiintifica (cu poze) ca mortii se prefac
https://www.telegraph.co.uk/......ng-coffin/

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi. E incurajator. Sper sa ma prefac si eu, cand va fi sa mor; sa ma scol din cosciug si sa traiesc in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

Dar te-ai gandit ca poate traim in matrix?

suntserios
| suntserios explică (pentru anonim_4396):

Fin, elegant, nu am ce zice

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, de ce sa mint.

| Wr3nch a răspuns (pentru suntserios):

Nu iti pune minte cu Nevermore ca nu ajungi nicaierilaughing O zic din experienta. Geniul lui transcede inteligenta noastra de oameni care accepte dovezi fapte concrete. El vede direct sursa din Matrix, si stie adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

Sa stii ca e posibil si ca noi sa ne aflam intr-un urias platou de filmare si sa participam toti la un reality show pentru divertismentul lumii exterioare

| aXy99 a răspuns (pentru Wr3nch):

Si-a sters raspunsurile?
Ce a spus?

suntserios
| suntserios explică (pentru Wr3nch):

Doar troleaza pe subiect. Il duce mintea mai mult de atat.

| anonimg a răspuns:

Oricum ar fi, chiar si o astfel de stire, -falsa sau nu- trebuie cercetata cu deamanuntul de catre acei finantatori, de guvernele care aloca bani spitalelor din tara.
Dar aici https://youtu.be/DL2TcSLVxC8?t=708 se spune ca sunt sigilate cadavrele si se toarna peste ele o cantitate de formol, in urma careia nu se mai poate face nici o expertiza.
Fara expertiza nu avem cum sa cunoastem adevarul. Si fara probe nu poate fi condamnat nimeni: nici cei pro covid, nici cei impotriva.

| SkandallKamataru a răspuns:

Raspunsul meu il stii deja nu mai are rost sa dezbatem.