| DeeaDiDi123 a întrebat:

Pentru cei care ați avut covid.
-Cum, de la cine l-ați luat?
-Cum s-a manifestat?
-Ce tratament ați urmat?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu ştiu de la cine.
Febră, frisoane naşpa, lipsă miros gust, respiraţie îngreunată, circulaţie proastă, o stare generală foarte urâtă. Simptomele au persistat câteva luni, deşi diminuate.
Tratament cam pentru răceală, plus multe vitamine luate câteva luni.

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

1. nu știu, cred ca de la scoala.
2. nu am avut miros și gust. atât. happy
3. vitamine și paracetamol laughing

| Legion7X a răspuns:

Purtați in familie masca permanent cănd ieșiți afară?

| alexica2022 a răspuns (pentru Legion7X):

Masca are ochiurile de cateva sute de mii de ori mai mari decat dimensiunea unui virus.
Este ca si cum ai avea pretentia ca o plasa gard sa te apere de tantari.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

L-am luat prin ianuarie anul trecut cand era un frig de te cacai pe tine si stateai la terasa din afara mall ului ca inauntru nu te lasa

- Parklake
-Febra, tuse uscata persistenta, dureri in gat, dureri de genunchi, dureri in gat, gat/gura uscat/a
-Tratament naturist

| StrongHeart a răspuns:

1) Nu stiu exact, cred ca undeva in autocar de la un batran care tocmai fusese la spital ca se taiase la mana.
2) Mi-a fost foarte rau 4-5 zile, frisoane ( cred ca am facut in acelasi timp si o toxiinfectie alimentara si am avut dureri de stomac groaznice), febra, nas infundat si o stare generala de rau.
Am fost testat pozitiv, pe o perioada mult mai lunga, chiar si dupa ce nu mai aveam simptome.
Am luat strepsils, modafen si am baut mult ceai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nu am.
Forma usoara
Molekin si Tusin Forte prescrise de medicul de familie.

| User8729 a răspuns:

De la muncă
Am făcut ferba și mă durea tot corpul ca o ferba musculara, dure în gât
Ce mi-a dat medicul, antibiotice, ceva pastile de supt și vitamine