| IvaCarmen a întrebat:

Pentru persoanele care vin din Italia, mai este nevoie de test covid? Sau mai trebuie sa steie in carantina?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu mai este nevoie nici de test si nici sa stea in carantina, Italia a fost scoasa de pe lista tarilor cu risc epidemiologic (cod galben).