| Justme1997 a întrebat:

Persoanele care vin din Germania trebuie să stea în carantină?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna!

Uite aici lista actualizata pe data de 4 decembrie (aceasta luna), cu toate informatiile necesare:
https://www.cnscbt.ro/......-2020/file

Germania... nu o vad pe lista;)

3 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Ce intrebi tu, ce raspunde CristiDinBucuresti... fara cuvinte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rînd Germania este in carantină pînă pe 10 ianuarie, asa ca nu cred ca te vor lasa sa pleci in Germania, si daca totusi mergi la ei ce faci stai in carantină? Asa mai bine stai acasa.

| Justme1997 explică (pentru anonim_4396):

"persoanele care vin din Germania"
Vrea sa vina o rudă in România de sărbători și nu știe dacă poate.