| Robert03122002 a întrebat:

Poți să nu ai miros și gust fără să fi răcit și să fie din cauza noului virus? Am aceasta problema de 3 zile

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar, stai acasa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu esti racit sau nu ai covid atunci alta explicatie nu există de ce anume nu ai gust sau miros, doar daca ai covid.Mergi sa i ti faci testul covid care te va costa 300 lei.

| Frank51 a răspuns:

Aș putea să pariez 50 de lei că ai covid.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da telefon la 112 si explica-le ca nu mai ai miros de 3 zile
iti vor face testul covid PE GRATIS

pe bani se face NUMAI daca nu ai nici un simptom dar vrei tu testul covid ca asa ti-a venit tie pe chelie... daca ai simptome e pe gratis
iar autoritatile nu or sa schimbe asta prea curand, pentru ca NIMENI nu si-ar mai face testul chiar daca nu mai pot sa respire de bolnavi ce sunt

| Panamax a răspuns:

Covidel forma usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai covid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Izolare scrie pe tine

| KR0NSTADT a răspuns:

Nu neapărat. Poate să fie și de la banala gripă sezonieră. Acum este timpul ei. Nu te panica. În ambele cazuri, depinde cât de bun este sistemul tău imunitar.

| Robert03122002 explică:

Am, dar stau acasă