| nashu40 a întrebat:

Prieteni, ce spuneți, Johnson sau Pfizer?
Am rugămintea să răspundă doar cei care cunosc bine situația și au argumente concrete, că așa, la nivel de amator sunt și eu. Am citit informații de pe internet, dar un sfat de la un cunoscător valorează mai mult.
Rog să se abțină cei care sunt contra vaccinului.
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca vrei sfat de la un cunoscator de ce nu iti intrebi medicul de familie. De ce intrebi aici?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti cu capul rau sa dai eronat la raspunsuri. Serios acum... La ce mama masii te asteptai? Sa fie plin de medici pe TPU? Sau ce dracu?

| sierra1 a răspuns:

"Am citit informații de pe internet, dar un sfat de la un cunoscător valorează mai mult."

cu toții citim de pe net!
Crezi că vreun virusolog de marcă e in stand-by până il intrebi tu și apoi turuie răspunsul multașteptat? Nu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu cred ca cunoscatorii stau pe TPU.
Personal, m-am vaccinat Pfizer si nu am avut afecte adverse, decat o usoara jena la locul respectiv.
Avantajul la Johnson este nu ai grija rapelului.

| Emma30555 a răspuns:

Situația bine nu are cine sa o cunoască, eu personal mi am făcut cu Pfizer, cunosc doar o persoana care și a făcut cu Johnson și a spus ca nu a avut nici un efect secundar, eu de la Pfiser m-am simțit cam obosita dar cunosc persoane care nu s au plâns de nimic, altele care s au plâns ca s au simțit câteva zile rău dar cele mai multe persoane pe care le cunosc și au făcut cu Pfiser, câteva cu Moderna și câteva cu Astra Zeneca, cred ca difera de la organism la organism, majoritatea au spus ca au avut câteva efecte secundare, la Johnson avantajul e ca e e doar o doza dar din câte am înțeles tehnologia e asemănătoare cu cel de la Astra

| Lukasssz a răspuns:

Eu zic vaccinul de la chinezi happy

| Zuzu1991 a răspuns:

"Am rugămintea să răspundă doar cei care cunosc bine situația"
ce intelegi prin asta?!? cineva care a vaccinat oameni in draci si apoi i-a urmarit sa vada care vaccin i-a ajutat mai bine?!?
da, si eu vreau niste flori, o limuzina, un castel si un harem mic, macar 40 de piese virgine... MACAR big grin

Răspuns utilizator avertizat
| goguPatent a răspuns:

Suntem fara speranta ca si natie...
tot forumurile sunt cea mai buna cale de informare in chestii serioase precum medicina.
trist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfizer e de calitate, a facut familia mea dar nu stiu pe nimeni care a facut j&j. E probabil la fel, nu simti nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am făcut Johnson și sunt oke