| AlexDorinel a întrebat:

Rata de incidenta trebuie sa ajunga la 1/1000 sau la 6/1000 ca sa se inchida scolile?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scolile se inchid si se trece la invatamantul online daca rata de infectare depaseste 6 la mie in ultimele 14 zile.

| gabicoo a răspuns:

1/1000 scenariul galben: merg la școală grădinițele, ciclul primar, și clasele terminale. 6/1000 = carantină nu merge nimeni la școală. Totuși Tâmpeanu ăsta de la educație insistă ca elevii din clasele terminale să meargă la școală prin rotație câte jumătate de clasă.
Trăim în România!

| gabicoo a răspuns:

Naiba știe!
Raspunsul meu nu are nici o legatura cu niknameul tau!

| Zuzu1991 a răspuns:

Te rogi in fiecare dimineata sa se inchida scolile... nu-i asa? big grin

| Zuzu1991 a răspuns:

Toata ziua atunci? rolling on the floor

| Jackpot2 a răspuns:

Scenariul 2= Hibrid 5 7 9 11 și Verde pentru gradi 0 4 și ani terminali
Scenariul 3 ONLINE TOTI RATA PESTE 3