| RaziMaaaaa a întrebat:

Salut TPU!
La o petrecere privata acasa, cate persoane au voie maxim sa participe? Am aniversarea de 1 an la copil si as vrea sa pun o masa afara in curte la aer liber.
Am inteles ceva de maxim 16 s-au 20 de pers in stare de alerta.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La vremea de afara, mai bine faci in casa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai bine fara petreceri daca nu vrei amenzi, il sarbatoresti tu acasa cu sotul sau sotia si atit

| Simpatic a răspuns:

Maxim 20 de persoane stiam si eu dar nu te lua dupa mine, e ceva din auzite.
Nu stiu nici autoritatile cum fac regulile astea!

| mont a răspuns:

Petrecerile sunt interzise, s-au dat amenzi si pentru doar 13 persoane. Fara amenda poti sa o faci doar cu cei care locuiesc acolo + eventual 2-3 invitati/rude. Sau daca ai noroc sa nu fi prins.