| AlexDorinel a întrebat:

Salut,am 15 ani si de 5 zile imi tot curge nasu, tusesc

Am luat 3 paracetamol si nu prea m-a ajutati

Oare am coronavirus?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Umbli cu sosete invizibile si pantalonii 10 cm deasupra gleznei? Da, ai racit, previzibil la vremea de afara.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si baietii fac cacaturi de-astea.

| ania a răspuns:

Cumnatul meu care e medic la spital covid zice ca la covid nu iti curge nasul.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, ai corona virus

| Mirel4412 a răspuns (pentru Zuzu1991):

De ce sperii oameni aiurea? Eu acum 5 ani am racit si nu aveam nici gust nici miros, si nu mai era corona. Omu poate are doar o raceala, asta nu inseamna ca ii dai tu diagnosticul

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Mirel4412):

Pentru ca e un proverb: paza buna trece primejdia rea
mai bine sa aiba gripa si sa se testeze de covid... degeaba
decat sa aiba covid, sa creada ca are gripa si apoi sa mai infecteze "cativa, cativa" intre timp

deci, nu il sperii, ii spun in fata!

| DonEduardo a răspuns:

Mai ai gust si miros?

Răspuns utilizator avertizat
| NonZarek a răspuns:

E o răceală banala, și eu am avut aceleași simptome și m-am dus la doctor, mi-a scris niște medicamente și o sapt am stat acasă, aveam rosu n gat sau CV gen. Mergi la medic și el îți va da un tratament ca pana acum.

Dacă nu ai gust și nici miros plus febra, ai corona.