| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 16 ani si vreau sa-mi iau un vape dar nu stiu de unde ca sa nu vada parintii mei. vreau sa imi iau de pe net, dar mi-e ca nu ma va lasa curierul sa iau coletul ca nu am 18 ani sau o sa intrebe ceva de confirmare, ce fac?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Exista un motiv foarte serios ca copii sub 18 ani sa nu poata cumpara vape-uri, fiindca fumatul acestor substante chimice este atat de periculos ca provoaca modificari ireversibile in plamani, inca de la primul fum si in cateva luni poate surveni moartea.
In Romania si Europa sunt ilegale sub 18 ani.
America, Australia, Canada si Noua Zeelanda le-au interzis.

Se trage alarma tuturo, sa nu lasam copii sa vapeze ca mor.
Nu, nu glumesc cu ceva atat de grav!

Uite aici:
https://www.nzherald.co.nz/......ZQ43MAS3Q/

https://www.youtube.com/watch?v=IaVaoja2Uk4

https://www.insider.com/......ple-2019-9

| Furnicuta000 a răspuns:

Pe curier il intereseaza doar sa-si primeasca banii

| RxTx a răspuns:

și așa viața asta este plină de chimicale otravă in mâncare noxe în aer...
gândeștete că te îmbolnăvește puțin câte puțin
stai cuminte si o să îti mulțumești peste câțiva ani când preitenii tăii or să aibă cancer boli...
ESTE VIAȚA TA ȘI DACĂ TE IUBEȘTI TU PE TINE ȘI NU ÎȚI PLACE SĂ FII BOLNAV
mai gândeșțete de două ori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Curierul nu stie ce e in colet si la cine ajunge, si putin i pasa, la cate zeci de colete are pe zi crezi ca isi bate capul cu asa ceva.
Plus ca nu au voie sa deschida colete fara motive serioase.

Si legal nu are nici o raspundere pentru ce e in colet si la cine ajunge.
Tu daca ai fi curier, ti s-ar parea normal sa fii tras la raspundere pentru ce isi trimit oamenii prin colete?

| king5151 a răspuns:

Stai linistit frate poti sa dai comenzi chiar daca n ai 18 ani

| Lorena6879 a răspuns:

Am 17 ani, fac 18 luna viitoare, si mi-am comandat vape si mi la adus curierul liniștit

| ShutFickOn a răspuns (pentru Lorena6879):

Si de pe ce site ti-ai comandat?

| Lorena6879 a răspuns (pentru ShutFickOn):

Nu mai știu sincer, dar mi-a cerut plata cu cardul. Eu am card si am platit online.

| Lorena6879 a răspuns (pentru ShutFickOn):

Cauta pe google, sigur gasesti si cu plata ramburs. Succes

| antoniaidk a răspuns:

Stai linsitit! nu ți face griji. Indicat ar fi sa iei dintr un magazin ca e mai safe. dacă ți e frica ca te întreabă cineva ceva pune un prieten mai mare sa îți ia.eu la 15ani mi am luat primul vape laughingascunde l in penar sau in sertarul cu șosete

| KR0N5TADT a răspuns:

De ce vrei să îl cumperi, te apără de coronavirus?

Răspuns utilizator avertizat