| Romeo666 a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare si anume.Am trecut prin boala covid-19 dar nu am primit acel certificat verde desii am sunat la DSP.Am auzit ca daca vreau sa intru in posesia acelui certificat verde trebuie sa fac dozarea de anticorpi covid-19.Cum se face aceea dozare de anticorpi? As dori sa imi spuneti mai in detaliu ce inseamna asta.Dar ma va afecta pe viitor daca fac dozarea de anticorpi? Mentionez ca nu sunt vaccinat deloc.Eu ma tem sa fac aceea dozre deoarece cred ca voi avea paralizie sau ceva de genu cum faci de la vaccinul anti covid sau chiar sa mori.Va rog frumos sa nu ma luati la misto.Dar cat costa sa fac aceea dozare de anticorpi in Romania?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Certificatul verde se acorda numai celor care au fost dublu vaccinati.
Tu nu poti obtine decat o adeverinta ca ai trecut prin boala, asta daca ai un document oficial, ca sa dovedeasca acest lucru. Adica un TEST POZITIV si inregistarea bolii la mediculd e familie sau la spital.
Daca nu ai anuntat pe nimeni si nu ai test pozitiv de covid ca sa dovedesti ca ai trecut prin boala, trebuie sa faci o simpla analiza de sange, care detecteaza virusul in sangele tau.
De la o simpla injectie in vena, NU paralizeaza si nici nu moare nimeni!
Si nu se cheama 'dozare de anticorpi" ci detectare de anticorpi, ca nu-ti baga nimic in sange, doar scot 1ml de sange, sa-l analizeze, pentru a vedea prezenta viruslui covid19 in sangele tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine te a prostit asa rau?

| Romeo666 explică (pentru suntserios):

Din fericire nimeni

| suntserios a răspuns (pentru Romeo666):

Deci mizeriile alea cu paralizia si moartea dupa vaccin le ai gandit singurel?

| Romeo666 explică:

Am sunat la ei si au venit a 2 zi sa imi faca testul dar nu am primit acel certificat