| Stelicad1 a întrebat:

Salut, am si eu o nelamurire. Daca ieri am facut prima doza de vaccin Pfizer si mai am 3 sapt pana fac a doua doza de vaccin, pot iesi afara dupa ora 22:00 sau pot intra in mall-uri sa stau la mese? Am primit o hartie ca am prima doza dar nu stiu daca trebuie neaparat si a doua doza ca sa pot face aceste lucruri. Multumesc.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Nu poti.
La 10 zile dupa a doua doza, cand ai certificatul verde, poti intra in mall-uri.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti.
certificatul verde valid il primeste la catea zile dupa rapel.