| RazvanC28 a întrebat:

Salut! Am voie sa intru in mall daca nu sunt vaccinat? Am vazut ceva schimbari de pe 7 feb. doar ca nu sunt foarte sigur...

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
12 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Doar daca mergi la supermarket-ul din mall. In restul magazinelor nu.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ai voie doar pe culoarele special facute pentru a intra la supermarket, in rest, daca vrei sa intri iti trebuie un test facut la medic, care sa genereze un certificat verde, pe care ti-l scaneaza la intrare.

| untu a răspuns:

Trebuie sa primeasca pe toti! Nu are voie sa faca discriminari pe certificatul verde!

| suntserios a răspuns (pentru untu):

Te ai trezit si tu dupa mai bine de jumatate de an de cand toate tarile au implementata treaba cu certificatul ca "trebuie"?

| untu a răspuns (pentru suntserios):

Certificatul verde este o prostie ca nu are legatura cu sanatatea!

| Yuoia a răspuns:

Ai vazut tu, dar nu ai vazut bine.
Se intra doar in magazinele alimentare din mall-uri, pe culoare separate de restul magazinelor.

Răspuns utilizator avertizat
| Legion7X a răspuns:

Ați înebunit toți cu mallurile. Eu nu intram nici până în pandemie laughing

| UserRo10 a răspuns:

Ai nevoie de acel cod qr. Chiar azi am mers in mall si mi-a fost cerut

Răspuns utilizator avertizat