| AlexPitea a întrebat:

Salut, azi a venit ambulanta sa ma testeze dupa ce mi-a iesit testul rapid din nas pozitiv acasa, problema este ca au venit la 12 noaptea eu nu ma asteptam la asta si mi-am dat cu puff-puff de nas inainte, stie cineva daca afecteaza cu ceva rezultatul, deoarece a iesit negativ

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai in carantina cate zile esti obligat, ca vei fii verificat de Politie la diverse ore din zi, ca sa se asigure ca stai tot timpul inchis in casa.
Daca mai locuiesti cu cineva si familia sau pietenul trebuei sa stea carantinat cu tine:
5 zile daca-i vaccinat
10 zile, daca nu este vaccinat

| Nirvanaaa a răspuns:

Ai mai încercat sa faci încă un test rapid?
Poate ca pufurile alea sa fi alterat proba și nu a putut fi prelucrata bine.