| Djedi88 a întrebat:

Salut! Azi m-am programat pentru vaccinare insa nu stiu ce tip de vaccin mi se va administra. Tin sa precizez ca prima vaccinare este pe 12.04 iar a doua pe 07.06, ceea ce inseamna ca nu este vorba de Moderna. Mulțumesc anticipat

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Perioada de 8 saptamani este la vaccinul AstraZeneca.

| Djedi88 explică (pentru Ioandelasal):

Ms, atunci voi anula si astept sa ma programez cu alt tip de vaccin

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E astra zeneca.
Oricum poti afla foarte simplu ce vaccin e. Sunt deja destule site uri care iti spun in functie de centrul de vaccinare.

| Zuzu1991 a răspuns:

Https://vaccin.live/
https://vaccinare-covid.gov.ro/platforma-programare/
gaseste-ti centrul de vaccinare si vezi ce scrie acolo

| putzagamin1987 a răspuns:

As zice sa faci cu sputnik V