| Andy40 a întrebat:

Salut.
Cand se termina pandemia asta?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici macar un om de știință nu poate afirma sau infirma ceva fara dovezi la vremea actuală, însă daca am face o retrospectivă asupra tuturor pandemiilor care au exista in ultima vreme, ar fi un interval de 2 max 4 ani, de la începutul pandemie si pana la eradicarea ei.

Lista de pandemii:
Pandemia de variolă 1870-1874
Pandemia gripală din 1889-1891
gripa spaniolă (1918-1920)
gripa asiatică (1957-1958)
Epidemia EBOLA 2014-2016
Tifosul exantematic (1914-1922)

11 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

OMS = "nu anul asta"

| Werrich a răspuns:

Salut. Poate în 2023, cel mai optimist

| Andy40 explică (pentru Werrich):

Numai stiu nici cum e sa te duci in magazine sau pe strada fara masca sunt plictisit total si legea asta cu 22 :00 o aberatie totala la fel ca ei.

| NotNamed a răspuns:

Maine

| mont a răspuns:

Pandemia nu se va termina curând. Dacă te referi la restricții însă, acestea aproape sigur vor fi relaxate in următoarele luni.

| sofiaaaa001 a răspuns:

Evident ca nimeni nu are de unde sa stie cand se va termina, la fel cum nici nu s-a stiut cand pandemia a inceput. se presupune ca s-ar sfarsi prin 2024-25 dar nimeni nu iti poate garanta asa ceva

| Andy40 explică (pentru sofiaaaa001):

Esti frumoasa foc

| sofiaaaa001 a răspuns (pentru Andy40):

Mersihappy desi nu vad ce relevanta are asta cu subiectul intrebarii

| NotNamed a răspuns (pentru Andy40):

Poza luata de pe net ce drrq ≈)))))

| Jakye a răspuns (pentru NotNamed):

Exact rolling on the floor)

| Andy40 explică (pentru sofiaaaa001):

Iti dau funda daca imi dai instau tau real