| AlexDorinel a întrebat:

Salut, cat va mai tine scoala online după părerea voastră, oare pana pe 8 februarie va evolua coronavirus sau va involua?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca pana la data mentionata de tine o sa se faca mari schimbari, in ceea ce priveste scoala. Probabil tot online o sa se tina.

| Simpatic a răspuns:

Nu cred ca covidul va sta pe loc ca si infectari, deci sa scada in conditiile actuale in care oricincine merge la munte, in strainatate este un du-te vino continuu, aduc virusul si-l raspandesc.
Virusul asta era de mult scapata de el daca la nivel mondial nu doar la noi in tara ne respectam ca semeni unii pe altii.

| PainTech a răspuns:

Oamenii sunt idioți, probabil pandemia o sa mai tina o vreme...

| Adrian5575 a răspuns:

Cu siguranta mai avem de indurat multe cu acest virus.

| Februar30 a răspuns:

Dupa parearea mea, corona va evolua si la noi. Prin Uk sunt zone in care 1 om din 30 e infectat. Asa zic statisticile lor. Cum in Uk sunt 500 mii romani, iti dai seama ca au adus si la noi mutatia.
Asa ca fa-ti provizii si pune zavorul la usa laughing

Răspuns utilizator avertizat
| xXVranceaXx a răspuns:

Evaluare? Te înțeleg. Ești terminat de școala online și vrei să te întorci la școala fizică? Cine nu și-o dorește
De pe 8 februarie (cel mai probabil caz) se vor deschide grădinițele și școlile pentru clase primare & clase terminale ( a 8-a și a 12-a)

Răspuns utilizator avertizat
| NoName75 a răspuns:

Tot online va fi sau poate vor deschide asa pentru 2-3 săptămâni și după aia iar il vor închide