| anonimbuc21 a întrebat:

Salut.
Cine s-a vaccinat cu johnson?
Ce reacții ați avut după? Simptome

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| Gligore2000 a răspuns:

Doar in Europa:
Reacții totale pentru vaccinul experimental COVID-19 JANSSEN (AD26.COV2.S) de la Johnson & Johnson: 601 decese și 44.486 leziuni până la 03.03. 2021

405 Tulburări ale sângelui și ale sistemului limfatic incl. 18 decese
659 Tulburări cardiace incl. 73 decese
16 Tulburări congenitale, familiale și genetice
250 tulburări ale urechii și labirintului
10 tulburări endocrine incl. 1 deces
518 Tulburări oculare incl. 3 decese
4.283 Tulburări gastrointestinale incl. 25 decese
11.832 Tulburări generale și condiții la locul de administrare incl. 150 de decese
58 Tulburări hepatobiliare incl. 4 decese
161 Tulburări ale sistemului imunitar incl. 1 moarte
598 Infecții și infestări incl. 16 decese
413 Vătămări, otrăviri și complicații procedurale incl. 8 decese
2.420 Investigații incl. 39 decese
225 Tulburări de metabolism și nutriție incl. 11 decese
7.687 Tulburări musculo-scheletice și ale țesutului conjunctiv incl. 17 decese
18 Neoplasme benigne, maligne și nespecificate (inclusiv chisturi și polipi)
9.547 Tulburări ale sistemului nervos incl. 76 decese
15 Sarcina, puerperiul și condițiile perinatale incl. 1 moarte
11 probleme legate de produs – 459 Tulburări psihiatrice incl. 5 decese
150 Tulburări renale și urinare incl. 8 decese
166 Tulburări ale sistemului reproductiv și ale sânilor incl. 1 moarte
1.453 Tulburări respiratorii, toracice și mediastinale incl. 47 decese
1.125 Tulburări ale pielii și ale țesutului subcutanat incl. 2 decese
91 circumstanțe sociale incl. 3 decese
393 Proceduri chirurgicale și medicale incl. 27 decese
1.523 Tulburări vasculare incl. 65 decese

| Bluestar15 a răspuns:

Salut. Ministerul sanatatii din Franta a publicat lista cazurilor de efecte adverse raportate, la vaccinul Johnson and Johnson (sau Janssen, e acelasi lucru, Janssen e firma care produce vaccinul Johnson and Johnson) exista peste 18.000 de reactii adverse in mai putin de 6 luni numai in Franta, dintre care unele foarte grave (reactii imunitare, efecte asupra sistemului nervos, asupra inimii, a metabolismului, a oaselor etc.). Aici la litera c gasiti "covid-19 vaccine Jansen" si atentie ca acestea sunt doar cazurile raportate (cate or fi in realitate Dumnezeu stie): https://www.adrreports.eu/fr/search_subst.html# Intrebarea mea e: chiar vrei sa risti asa ceva pentru un virus care in Romania ucide cat gripa? In tot anul 2020 au murit in Romania 227 de oameni de covid, adica virusul asta a ucis la noi cam cat ucide gripa: national.ro/coronavirus/medicii-arunca-in-aer-pandemia-covidul-a-ucis-sub-300-de-romani-722034.html

| suntserios a răspuns (pentru Bluestar15):

Ai uitat sa precizezi ceva.

Les informations présentées sur ce site web ne reflètent aucune confirmation d'un lien potentiel entre le médicament et le(s) effet(s) observé(s).

De ce nu zici ca datele alea de acolo sunt raportate de cine vrea si nu exista nicio legatura medicala între vaccin si efectele adeverse.

De ce esti mizerabil si prezinți datele asa cum vrei tu si nu in modul corect in care sunt prezentate si pe site? De ce faci mizeria asta?

| ania a răspuns (pentru Bluestar15):

Total de acord.

| Ciocinta_Alexandru_1976 a răspuns:

Foarte rău în 1 zi de la vaccinare. Dupa totul ok
Simptomele: Durere la locul unde ai fost injectat Amețeală Oboseala Febra Dureri Musculare
Multe dar repet doar prima 1 zi după vaccin. FUNDA PLEASE!

| ionescuvasile007 a răspuns:

Nu stiu sefule, in schimb mi-a crescut penisul cu 20 de cm dupa 7 zile.