| Bogdan234r a întrebat:

Salut, daca am facut un test antigen de la scoala, linia c este umpluta si linia t este umpluta dar mai putin. Testul este pozitiv? Pe perscriptie spune ca este pozitiv si daca linia t nu este ingrosata complet.
I-am adresat dirigintei poza cu el si mi-a spus ca este negativ, eu cred ca greseste.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă apare și o urma pe linia aia e pozitiv. Nu trebuie sa fie neaparat îngroșata.
Dacă ești minor sa sune parintele sa discute cu diriginta, dacă pe tine nu te crede aparent.

| RetardedRacoons a răspuns:

Da, testul este pozitiv. Linia poate aparea mai stearsa datorita cantitatii scazute de antigeni SARS-CoV-2.
Nu te ingrijora, tocmai ce am scapat de omnicron, e foare la ureche.