| Doku2002 a întrebat:

Daca fratele meu ajunge astazi acasa din Liechtenstein, se aplica carantina de 14 zile? In ce cod e tara?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, va trebui sa stea in carantina, Liechtenstein fiind in lista tarilor cu risc epidemiologic ridicat, vezi si aici:
https://ziare.com/......te-1649782

| sierra1 a răspuns:

"Liechtenstein...In ce cod e tara?"

cred că cel mai bine știe frate-tu, noi nici nu știm unde e pe hartă țara asta

| zilog a răspuns:

Numerele de telefon utile

pentru solicitarea informațiilor legate de COVID-19

pentru informarea persoanelor fizice

Telefoane – pentru informarea persoanelor venite în România din zonele de risc, publicate pe site-ul Institutului Național de Sănătate Publică

TELVERDE: 0800800358

(Valabil pentru apeluri naționale)

DIRECȚIA DE SĂNĂTATE PUBLICĂ PRAHOVA

Program: Luni – Joi: 0830 – 1630

Vineri: 0830 – 1400

Numere de telefon: 0244 407 776

PERMANENȚĂ: 0745 633 707

Centrul Județean de Coordonare și Conducere a Intervenției (la sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova)

Telefon: 0244 515 933

Dacă sunteți în străinătate și doriți să aflați informații legate de prevenirea infectării cu virusul COVID-19 (Coronavirus), puteți apela numărul de telefon : +4021 320 20 20, din orice rețea, număr cu tarif normal, disponibil 24 de ore din 24.

Linia telefonică este destinată strict informării cetățenilor și nu este un număr pentru urgențe!

| DarthNiger a răspuns:

Se afla in zona rosie din cate stiu, nivelul covid e de nivelul 4, adica foarte ridicat, asta pentru ca Liechtenstein e un micro stat cu populatie mica in comparatie cu Romania