| Caradan_Sabin_1989 a întrebat:

Dacă plec cu autocarul din Botoșani ( județ cu stare verde la covid-19) pana in Olanda ( pentru o excursie) trebuie sa stau in auto-izolare 14 zile?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Romanilor care intra in Olanda li se recomanda 10 zile de carantina. Nu vred ca e impusa de lege totusi