| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut, de moment ma aflu in afara tarii,mai exact in Italia, care, la momentul actual se afla in zona galbena. Urmeaza sa ma intorc in tara la mijlocul lunii Ianuarie.Am bilet pana in Baia Mare cu escala in Bucuresti.Am cateva intrebari privitoare la carantina/izolare. Imi vor da voie sa merg in Baia Mare din Bucuresti? Trebuie sa se izoleze si restul membrilor familiei? Cel care ma va transporta de la aeroport catre casa va fi nevoit sa se izoleze si el? Va rog sa imi dati raspunsuri concrete si vreau sa imi spuneti experientele voastre, daca aveti.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Informații concerte o sa afli in ianuarie nu acum ca listele se modifica la fiecare saptamana

| mgtow a răspuns:

Nu conteaza cine te duce izolare etc. Ajungi in tara si stai 14 zile ca la puscarie incuiat cu toate bunatatiile carnati palinca si o femeie daca ai noroc de ea

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu daca te mai baga in izolare.Stiu ca atunci cand mergi de aici dincolo te baga dar inapoi nu am auzit sa se mai faca asa.
Recent a venit o rudă de a mea din strainatate si nu a izolat-o. Faza e că Baia Mare e in carantină daca nu stiai.A fost 14 zile si a mai lungit-o încă 7, asa ca.

| NoisyLight a răspuns:

Pentru răspunsuri concrete trebuia să suni la ambasadă sau consulat, nu s-o arzi aiurea pe net.