| Aoxkajcjw a întrebat:

Salut eu am un certificat verde dar s-a cam dus chestia aia de scanat, el nu a expirat! il mai pot folosi nu?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Captura de ecran si il bagi in fisiere foto.

| Aoxkajcjw explică (pentru darrio2007):

Asta am facut da tot nu vrea sa se scaneze si am incercat la mai multe magazine.

| darrio2007 a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Adica apare in rosu cand ti se scaneaza la intrarea in Mall sau alte magazine?

| Frank51 a răspuns:

Se poate emite altul din aplicația online, de altfel se poate emite un număr nelimitat.

| Aoxkajcjw explică (pentru Frank51):

Dar daca nu doresc sa l schimb merge? pana la urma se vede când expira...

| Frank51 a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Trebuie scanat, dacă nu merge scanat nu este valabil. Nu știu unde ai nevoie, posibil să meargă și așa.

| Valentina8 a răspuns:

Il poti prezenta prin telefon. Nu ai toate datele necesare sa le bagi pe site? Si ei iti dau tot documentul pe telefon.