| AlbertoO2001 a întrebat:

Salut
Eu cred ca cineva arunca în aer un praf sa ne îmbolnăvim cu toți de covid, că alfel nu-mi explic cum es afara din casă încep sa tusesc și e cald afara
Observ ca întreg Satu sa îmbolnăvit ????????
Voi ce idei aveți?
Era bine sa fie o răceală tușești curge nasu dar pe lângă asta
Ați ea toată puterea nici în picioare nu poți sta.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-mi vine sa cred ca ai ajuns la varsta asta si nu poti intelege ce este un virus si cum se propaga, in situatia in care de 2 ani de zile, avem si covid...
Gripa este tot un virus, si de el se moare, dar nu este atat de grav ca virusul covidului.
Protejati-va, faceti vaccinul, purtati masca si mai stati pe acasa!

| AlbertoO2001 explică (pentru Violleta2022):

Dacă nu ma infectat nu mai era nevoie sa mai întreb oameni
Vaci nu nu lăm făcut nici o data
Mereu când am avut nevoie de certificat verde am mers sa fac un test covid.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlbertoO2001):

Nu-i nevoie sa intrebi oamenii, internetul, televizorul si stirile onlien sunt la indemana ta, doar sa citesti!
Testul covid iti da o adeverinta la mana, nu certificat verde!

Bula
| Bula a răspuns:

Circulatia este intensa in sat?
Este vreo instalatie care scoate mult fum?
Sunt multi fumatori?

Daca nu, atunci trebuie cautat si prins Covidul (gripa rebotezata): mancat mult usturoi, baut palinca etc.)!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu zic ca satul e plin de nevaccinați, iar voi credeți în orice vă face să păreți și mai proști.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bine, o sa-i spun laughing

| LoveSleep a răspuns:

Exista o legatura intre religie, prostie si credinta in conspiratii.
Niciuna din astea 3 nu merg separat, din cate vad.

| untu a răspuns:

Boli de plamani ca turbeculoza,bronhopneumonie ( pneumonie chimica),pleurezie,gripa,viroze,astmul bronsic, emfizem, bronsitele cronice,fibroza pulmonara si sarcoidoza,astbestoza,cancere la plamani,mezoteliomul malign, embolismul pulmonar, displazia bronhopulmonara, hipertensiunea pulmonara, fibroza chistica si alte boli de respiratie si boli pulmonare! Toate aceastea nu se dau asa diagnostice corecte pentru a fi tratate corespunzator cu medicamentele si tratamente adecvate corespunzator! Ci GATA NU SE POATA TRATA DE COVID si lasa sa moara!

| untu a răspuns:

Nu obervi ce se intampla peste tot si nu strica sa cercetezi mult si sa puneti capat la capat ca veti vedea ca nu este decat o minciuna uriasa si gogonata!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru untu):

Nasol. Și când ar trebui să apară bolile alea? M-am vaccinat în mai anul trecut, și trec avioane zilnic pe deasupra mea thinking

| untu a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Imi pare rau, dar nu stim dar va spun ca este o bomba cu efect intarziat! Mai devreme sau mai tarziu tot vei imbolnavi sau poate chiar apare o boala autoimuna de tip STILL care nu exista tratament pentru aceasta boala, dar se poate sa existe tratamente pentru a putea tine boala sub control, dar este foarte costititor, tratamentul fiind pe o perioada lunga nedeterminata!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru untu):

Ahaaaa. Interesant.
Si de unde stii sigur ca au pus STILL d'ala in Pfizer?
Mi se pare smechera treaba. Oare la doza 3 imi pune chip?
Ca nu ma gasesc (inca) pe bluetooth.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Inainte sa ai pareri, ai face bine sa inveti sa scrii si sa citesti.

| cfrtobias a răspuns:

In casa nu tot aer de afara e? sau ai purificator aer? poate pe drum e asa ca umbla masini sau primesti mai mult aer, sau poate porti masca si nu ridici suficient de sus, si eu patesc ca port ochelari...

Răspuns utilizator avertizat