| AlexDorinel a întrebat:

Salut, eu m-am vaccinat pe 19 octombrie cu a doua doza și am fost azi sa-mi iau voucherul acela și mi-a zis doamna de acolo ca după 15 ianuarie sa vin.

Oare de ce?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu se da nimic la vaccinare e vrăjeala

| johnnny123 a răspuns:

Păi ce faci Dorinele, nu te lăudai că tu și familia ta nici măcar nu simțiți scumpirile și că o mașină de 40.000 de euro nu e mare lucru pentru tine?

Acum aștepți trei luni după un amărât de voucher de 100 de lei?

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru johnnny123):

Acum și-a luat tratamentul și trăiește în lumea reală! Când vorbea de 40.000 € trăia în lumea sa imaginară. Așa se întâmplă atunci când are un singur neuron - ăla care îi ține urechile că să nu-i cadă!

Răspuns utilizator avertizat
| Dany833 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Asa ti-a zis neuronul?
rolling on the floor

| Feri5 a răspuns (pentru gabicoo):

Mai are și câteva nevroglii, dar ce să facă alea dacă are numai un neuron? laughing)

| gabicoo a răspuns:

S-au răzbunat pe tine Dorineleeeeee! Te știu de belea!
Dacă nu ești cuminte și ne stresezi neuronii în continuare noi membrii comunității TPU punem o vorbă bună la centrul de vaccinare să-ți de-a voucherul la "sfântu așteaptă"!

| Lukasssz a răspuns:

Nu au mai avut vouchere

| Werrich a răspuns:

Pai voucherele se epuizeaza rapid.

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pai odata cu cresterea restrictiilor merg tot mai multi.

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns (pentru AlexDorinel):

Sunt oameni care fac revelionul si Craciunul in alte tari din UE si au nevoie de vaccin ca sa nu stea in carantina.

| Lucian4 a răspuns:

Daca te-ai vacinat cu a 2 doza sepoate lua de pe https://certificat-covid.gov. medicii sunt aglomerati si stresati in ultimii ani datorita inbolnavirilor