| AlexDorinel a întrebat:

Salut,in Martie ne va lovi al treilea val de covid?

Credeti ca se vor inchide iar scolile?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
18 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, ne va lovi (dar cu un singur "i")

| Zuzu1991 a răspuns:

Aham, si 5g-u' si cipul si... celelalte

| romeo78 a răspuns:

E o manipulare grosolană! Ce val doi a lovit România de elevii au fost obligați să studieze on-line? Cumva am fost ca alte țări cu zeci de mii de infectați, morți?
Ar trebui să ia măsurile necesare ca întreg semestrul II să se desfășoare fizic! Oricum e un an școlar pierdut, distrus. Sunt mii de elevi fără medii încheiate din cauza faptului că nu au putut face școală online.
Ce vor face? Îi va obliga statul român să repete anul, fără a avea nici o vină?

| LPCTSTR a răspuns (pentru romeo78):

Iar voi doar exclamati, ca de facut nu faceti nimic, voi, astia mai vocali de felul vostru, am dreptate?

| suntserios a răspuns (pentru LPCTSTR):

D'ohh, pe net toti sunt experti. In realitate sa faca altul ce dracu...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LPCTSTR):

Exclama. De facut nu fac! Nu poarta masca, nu fac vaccin, ca ei sunt daci liberi!
@romeo78: Zeci de mii de infectati am avut. Morti cam putini pentru ca sintem neam crestin ortdox si ne-a pazit bunul barbos.

| NotNamed a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu.l baga in seama pe Romeo ala...habar n.are ce vorbește. Crede ca le stie pe toate dar daca.l pui sa.ti argumenteze cu dovezi si teorii logice te ia la injuraturi. Daca ii mai spui si sa.ti dovedească ce vorbește la nivel molecular asteapta.te sa.ti primești si doua bricege in burta de la el.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NotNamed):

Eu mi-am primit ignore de ceva vreme ca il contrasem si prea argumentasem la ceva. Asa e cu astia, daca ii iei cu argumente, la un moment dat tot sfirsesc a te injura de mama fiindca devin constienti ca nu au dreptate...winking

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Romeutul mi-a zis asa, ca pe el nu il intreseaza argumente si alte lucruri ca e in varsta si stie mai bine ca mine si paf, ignore.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Mdah... tipic.

| morfeo a răspuns:

Globul meu de cristal spune spune ca da. Si bonus, urmeaza si un cutremur ca in 77'.

| CravataAlbastra a răspuns:

Ne va lovi iar presa cu minciuni mai bine zis.

| suntserios a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Sa ne enumeri si noua cateva din minciuni si dovada ca sunt minciuni. Multumesc.

| CravataAlbastra a răspuns (pentru suntserios):

Din graba n am stat sa scriu mai multe. Nu ma refeream la covid, el exista. Ma refeream la atatea minciuni scrise in presa, manipularea asta im masa

| suntserios a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Pai dezvolta daca ai informatii...

| Alex08062018 a răspuns:

Cred că da...

| Marcus99 a răspuns:

Cred ca da

| Andrei226035 a răspuns:

Posibil