| bogdannn114 a întrebat:

Salut, la ce rata de infectare se inchide scoala in municipii?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

3/1000 de locuitori pentru clasele normale si stare de urgenta nationala si pentru clasele terminale.

| bogdannn114 explică (pentru NotNamed):

Pai un municipiu s-a inchis la 1. (scolile)

| NotNamed a răspuns (pentru bogdannn114):

Inseamna ca a fost o decizie a scolii, au motivele lor proprii.

| catalin1625 a răspuns:

În mod normal, la 3 la 1000 locuitori, sau la 3 cazuri de elevi în școală.

| LimitBreaker a răspuns:

In caz ca nu ai invatat pana acum: avem numai analfabeti si prosti in conducerea institutiilor. Degeaba zic ei ca e 3/1000 ca tot se pot gasi motive sa se inchida si daca e 1/1000.
Toate deciziile astea sunt luat de niste incompetenti care nici macar ei nu respecta legea sau ce zic.
Cel mai probabil o sa anunte de pe o zi pe alta si nu o sa conteze exact (depinde si cat de rapid incepe sa creasca).