| anonim_4396 a întrebat:

Salut!happy La vară plănuiesc să merg in SUA si din ce am auzit pentru a ieși din țară și a putea merge in State am nevoie de schema completa de vaccinare. In prezent nu am nici o doza făcuta și nici nu plănuiam sa fac. Mama îmi tot spune că mai bine pierd toți banii decât să mă vaccinez. Ce păreri aveți? Care ar fi cel mai sigur vaccin? Si cu cele mai puține reacții adverse?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand iti iei viza de calatorie vei stii cu siguranta si conditiile lor.
Ai facut aplicatie pentru viza?

suntserios
| suntserios a răspuns:

1. vaccinul anticovid nu te omoara
2. nu te omoara nimeni in SUA
3. poate vrea sa se duca in vacanta nu la munca
4. raceala raceala, care a omorat cateva milioane de oameni si a blocat cele mai performante sisteme medicale luni de zile.
5. analfabetii de pe tiktok si Facebook sustim cam ce sustii si tu, vezi ce afirmatii faci ca te cam incluzi
6. nu iti cere nimeni engleza la perfectie la viza
7. nu iti da nimeni teste pentru viza

Moooama cate prostii ai putu scrie intr-un singur raspuns.

| relian a răspuns:

Itri la ambasada americii in RO si vezi ce spun aia acolo referitor la covid, aia e tot.
Eu cred ca nu ai nevoie de nimic, nici teste si nici vaccinuri.

| Holiday a răspuns:

"Trebuie sa stii engleza la perfectie..."

De fapt la interviul pentru obtinerea vizei se discuta in limba romana. Nu ti se cere sa stii engleza pentru a obtine viza.
De imbecilitatile celelalte nici nu are rost sa mai comentez.

| johnnny123 a răspuns:

Spune-i mamei tale să mai schimbe postul România TV.

| PineapplePizza a răspuns:

Deci orice e adevarat e "fake news" pentru tine deoarece propaganda SUA de la televizor spune opusul, nu? rolling on the floor
Si pentru celalalt care zice ca nu se cere engleza, se cere engleza: https://ro.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/
Si multe alte informatii si documente, dar depinde ce fel de viza vrei

| suntserios a răspuns (pentru PineapplePizza):

Te ai trezit și ai zis sa mai mănânci puțin rahat despre vaccin sau care e treaba ta?

Am fosta interviu pentru viza, mănânci rahat și acolo. Nu se cere engelza obligatoriu. Stai jos ai 4 pentru penibilul cu care mănânci rahat.

| helpforyou a răspuns:

Nu au acelasi efect la toate persoanele. Din ce am vazut unii au avut dureri destul de mari, cam la toate vaccinurile. Dar majoritatea nu au avut reactii adverse.

| Mitzupitzu a răspuns:

Asculta-ti mama. Are dreptate