| joghu22 a întrebat:

Salut!
M-am vaccinat astazi cu Pfizer doza 1. Si am incercat sa fac o simulare sa vad daca imi iese certificatul verde. Si imi iese.
Nu era valabil dupa 10 zile dupa schema completa?
Mama s-a vaccinat acum 10 zile si tot la fel ii iese. Oare este valabil?
Totusi, acolo scrie "schema 1/2".

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa fie valabil cand va scrie 2/2, adica dupa a doua injectie.
Se vede cand te verifica daca ai facut schema completa.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai da, 10 zile de la schema completa. Daca ti ai doar prima doza nu ai schema completa

| joghu22 explică (pentru suntserios):

Stiu asta. Dar este valabil daca am doar prima doza?

| suntserios a răspuns (pentru joghu22):

Nu. La 10 zile dupa rapel

Răspuns utilizator avertizat