| barbosu213e a întrebat:

Salut,miercuri este ziua mea ei as vrea sa merg sa vad un film care începe la ora 7 seara, întrebarea mea este dacă o sa primesc amenda dacă circul cu masina după ora 8?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti primii ameda, fiindca legea se aplica si in zilele de nastere si pentru toata lumea, indiferent de sex, religie sau anisori.
Mergi la film de la ora 5 ca sa ajungi la 7 acasa, ca oricum esti micut la 15 ani.

| mihai69 a răspuns:

Depinde de oraș și de faptul dacă ești sau nu vaccinat/ă.

| Wr3nch a răspuns:

Daca nu esti vaccinat si e restrictie in zona ta da.

| Iote a răspuns:

Cu siguranta!
Vrei sa-ti faci asa cadou?
Mergi mai bine mai devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai certificat verde, nu platesti.

| LucianCosmin17 a răspuns:

Daca te duci la film trebuie sa fii vaccinat sau sa ai un test de covid. Daca e restricție in zona ta sa nu circuli după ora 8 nu înțeleg de ce se face atunci filmul. Daca e restricție cred că vei primi un advertisment pentru că e prima abatere.