| AlexDorinel a întrebat:

Salut! Pe 12 Februarie este sarbatoarea noului an chinezesc in China, iar in Romania pe 14 e ziua indragostitilor sau Dragobete, nu Mai stiu sigur

Vor creste cazurile?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu se fac orgii pe 14 suntem ok.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru AlexDorinel):

ORGÍE, orgii, s. f. Petrecere desfrânată cu exces de mâncare și de băutură; desfrâu, dezmăț, bacanală. – Din fr. orgie, lat. orgia.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îți pupi iubita, nu iubitele altora. Asa că, nu cred.

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur, si noi serbam anul nou chinezesc... anul asta pentru prima oara de cand ma stiu, dar il serbam... NU?!? big grin
si de ziua indragostitilor se fac orgii, daaaaaaaa, si eu vreau big grin

| Dandinelle a răspuns:

Dragobetele e pe 24

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Ziua Indragostitilor e pe 14, Dragobetele pe 24. Posibil sa creasca putin cazurile, desi doar nu te intalnesti cu iubita / iubitul doar pe 14 / 24 februarie, insa posibil se vor face 'petreceri'. Cat despre Anul Nou Chinezesc nu cred ca va fi sarbatorit intr-o masura prea mare in Romania, doar daca sunt familii din China ce locuiesc permanent / temporar in Romania si vor sa sarbatoreasca. In China e probabil sa creasca insa, dar depinde mult de restrictiile lor.

| Jackpot2 a răspuns:

Speram sa nu!

| DavidSkyland a răspuns:

Pai,depinde. Daca toata lumea se intalneste cu toata lumea, celmai probabil da, dar daca lumea se intalneste moderat cu masca, Nu