| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

Salut, se poate primi avertisment de la politie daca nu ai buletinul la tine? Daca ai primit ce se intampla sau cu ce te poate incurca, imi poate explica cineva?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Da se poate primi, in conditiile in care politia are un fel de PDA sau cum s-o numi le dai datele si lor le apare buletinul tau.
dupa aceea iti dau avertisment
nu te incurca cu nimic avertismentul ca nu e o amenda e cum zice denumirea un avertisment sa numai faci o anumita greseala, preintampina greseli mici cum ar fi contraventiile
cu alte cuvinte politistul te iarta de amenda si trebuie sa fii recunoscatorwinking