| anonim_4396 a întrebat:

Salut TpU!
Am citit astazi o stire in care spunea ca daca vrei sa merg la sala in continuare trebuie sa ai vaccin, e adevarat?
Am 14 ani si fac sala de pe 2 ani si din cate stiu nu iti poti face vaccin la varsta asta, in situatia asta ce fac astept inca 2 ani? Nu inteleg

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Amethyst01 a răspuns:

Sigur nu-i adevărat, daca se merge si la școală sau in locuri mai aglomerate fara vaccin... Mergi linistit la sala, in cel mai rau caz ar fi politica salii respective sa impuna vaccin, dar nu prea cred ca se mai chinuie cineva.