| eusebiu27 a întrebat:

dupa parerea voastra cat credeti ca or sa ne tina in carantina?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In total cred ca vreo 3 luni. cam asa a functionat pentru chinezi

| Adry05 a răspuns (pentru suntserios):

Da dar nu se compară cum s-au mobilizat chinezii și cum suntem noi... ăia în câteva zile au construit spital nou, noi nici echipamente de bază de protecție n-avem pentru medici.

| suntserios a răspuns (pentru Adry05):

Asa e, dar ei nu au inceput chiar din timp carantina si nici nu au avut experienta altor state

| Adry05 a răspuns (pentru suntserios):

Da, dar chiar și cu carantina asta tot văd oameni care umblă aiurea la plimbare prin parcuri și alte locuri de genu, deci respectăm un procent destul de mic chiar dacă sunt de-a dreptul proști văzând ce s-a întâmplat în alte țări. am pe unu pe social media unde zilnic se postează cum merge cu mașina, și nu lucrează iar după ce zonă arată, nici nu merge la cumpărături sau vreo necesitate. Și câți și mai câți sunt ca el... Iar situația e mult mai gravă decât se anunță, în Timișoara nici nu s-au mai prea anunțat cazuri și în „secret" deja închid căminele ștundențești ca să cazeze bolnavi de covid19

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Adry05):

ștudențești? Babele spun asalaughing

| Adry05 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da, așa e, e un adjectiv inventat și folosit exclusiv de babe, ca mine de altfel
la vârsta de 20 și ceva de ani. Noroc cu tine că mi-ai deschis ochii. Cu restul studenților ce faci? Eu zic să ții o conferință, online din cauza situației, să ne explici de ce studențești e un adjectiv de babe, chiar vreau să aud această opinie extrem de pertinentă de la un om a cărui prima întrebare e mereu „câți ani ai"

| mgtow a răspuns:

Ianuarie 2021 daca nu trece pana in iunie 2020

| sierra1 a răspuns:

Mai sunt o grămadă de intrebări pe tema asta, uite una

https://www.tpu.ro/......anse-pana/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mereu aceleasi intrebari, suna l pe Arafat si intreaba l ca ei au dat ordonanța nu noi, Arafat despescu si iohannis, pune mina pe telefon, suna i si intreaba i de 100 de ori pe zi, pana întelegi.

| Adry05 a răspuns:

2 luni minim

| Digikey a răspuns:

Nici nu a inceput nebunia.Ai rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel putin 2 luni.