| AndreiGorvureanu a întrebat:

Salut TPU! Eu sunt intr-un oras care se afla in scenariul rosu dar totusi mergem la scoala ca si cum am fi in scenariu verde, e normal?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Cred ca aveti oameni in primarie care nu sunt normali
si nici politicienii nu sunt normali care au lasat primariile sa faca ce vor
bun venit in rrrrrrominica

| NotNamed a răspuns:

Depinde ce clasa esti. Eu is a 12-a si mergem toti 28 intr-o clasa. Nicio masura de protectie in practica, in teorie asa ar trebui.

| NonZarek a răspuns:

Normal ca nu e normal, dar depinde ce cls ești. Mi se pare ca cei de a 8a și a 12a merg la scoala indiferent de scenariu.