| Bam64 a întrebat:

In cazul in care plec in Anglia si va trebuie sa stau izolat in casa, e vreo problema daca mai e cineva cu mine in acea casa sau sta cu mine in camera?
Ca exemplu, plec la fratele meu, iar acolo este si soția lui si un var, sunt penalizat in cazul in care vine poliția si vede ca sunt cu el in camera?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Noi nu suntem aici ca sa corectam pe altii; ci trebuie sa ajutam numai pe acela care a pus o intrebare.

Bam64, toti membrii casei unde vei merge vor trebui sa stea in carantina impreuna cu tine timp de 14 zile. Dar este ilegal sa parasesti locuinta pe care o vei declara ca vei sta in ea. Nu ai dreptul sa te muti in alta sau sa vizitezi o alta casa decat dupa cele 14 zile.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca izolat inseamna ca nimeni din casa aia nu iese 14 zile afara nu?

| Sophieka a răspuns:

Buna

Va trebuii sa stati cu totii in carantina 14 zile.

Succes!

| Speranta12 a răspuns (pentru Sophieka):

Va trebui cu un i

| Sophieka a răspuns (pentru Speranta12):

Mersi dar vezi-ti de viata ta. Sau tu esti perfect? Vad ca ai uitat semnul de punctuatie la finalul observatiei tale, din grija fata de mine.winking

| Speranta12 a răspuns (pentru Sophieka):

Vezi ca ai uitat virgula dupa mersiwinking

| Sophieka a răspuns (pentru Speranta12):

Nu e o problema din punctul meu de vedere, fiindca nu incerc sa fiu perfecta ca si altii.

| Speranta12 a răspuns (pentru Sophieka):

Ca altii* fara si

| TheWznd a răspuns (pentru Sophieka):

De ce te ataci asa? Doar te-a corectat, ca sa stii pe viitor. Nu te-a jignit si nu te-a insultat?

| Sophieka a răspuns (pentru TheWznd):

Este alegerea mea cum raspund, daca tu consideri ca m-am atacat este treaba ta. Vad ca nu cautati sa fiti utili pe acest site, ci doar sa va bagati in seama, probabil neavand altceva mai bun de facut in viata.

| Sophieka a răspuns (pentru TheWznd):

Poate nu sunt curioasa de educatiile celor care la randul lor nu scriu corect gramatical in primul rand, si in al doilea rand celor care se "baga" unde nu a fost ceruta o corectare / un ajutor.
Doi imperfecti plini de frustrari care incearca macar in lumea virtuala sa fie perfecti. Va potriviti.

| Sophieka a răspuns (pentru Speranta12):

Bravo mai "Strada de susan" ex SearchingHard.

| anonimg a răspuns (pentru Speranta12):

Noi nu suntem aici ca sa corectam pe altii; ci trebuie sa ajutam numai pe acela care a pus o intrebare.

Bam64, toti membrii casei unde vei merge vor trebui sa stea in carantina impreuna cu tine timp de 14 zile. Dar este ilegal sa parasesti locuinta pe care o vei declara ca vei sta in ea. Nu ai dreptul sa te muti in alta sau sa vizitezi o alta casa decat dupa cele 14 zile.

| Speranta12 a răspuns:

Vezi, tu sofieco, ca mai trebuia incadrat intre virgula, ca e la vocativwinking