| Miuletz a întrebat:

Salut TPU! Stiu ca pentru a manca la restaurant/mall ai nevoie de certificat verde pentru vaccin. Intrebarea mea este urmatoarea: vreau sa ies cu o fata la biliard, am nevoie de certificat verde pentru a intra inauntru sa ne jucam? Am doar o doza facuta si momentan nu as avea cum pana nu termin. Multumesc!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu siguranta la biliard iti vor cere certificat verde, fiindca este o sala de jocuri, unde oamenii stau in picioare si interactioneaza intre ei, mai mult decat ar sta in jurul unei mese sa manance.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stati ma nene acasa, lasa biliardul si mesele in oras, tu si prietena ta va puteti vedea gratis pe whatsap pe video, o suni pe ea, sau o chemi acasa la tine si beti un suc sau un pahar de vin si mincati o friptură si nu risti nimic nici amendă si nici nu stai cu teamă ca te intreaba cineva de certificat, pana nu ai certificatul verde atit pe telefon in format electronic cit si pe hîrtie nu ai ce sa cauti in mall, cel mai bine asteapta sa ai toate dozele de vaccin facute sa i ti elibereze medicul care te a vaccinat dovada si după aceea mergi linistit unde vrei, la fel si in cazul fetei cu care vrei sa mergi la biliard, si ea trebuie sa faca dovada vaccinarii cu certificatul verde, ce varste ave ti voi?

| Wr3nch a răspuns:

Da, ai nevoie.

| mi25 a răspuns:

Dar tu la biliard duci fata?

| Sara2 a răspuns:

Încercați. Dacă vă dă afară pentru un rahat de hârtie aia e

| suntserios a răspuns (pentru Sara2):

Ce trist ca pentru unii vaccinul inca inseamna doar o hartie care ii da voie la mall si nu o protectie in a nu fi cei 1400 de oameni care stau zilnic cu tuburi in gat, de a nu fi cei 250 oameni care mor sufocati zi de zi

| Sara2 a răspuns (pentru suntserios):

Eu n-am zis în nici un moment că

Răspuns utilizator avertizat