| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, trebuie sa plec in Italia intr-o saptamana, dar nu sunt sigur de ce am nevoie pentru calatorie, biletul o sa il iau de la atlassib am peste 18 ani dar nu am vaccinul pentru covid facut si nu am nici un test facut, am nevoie de a face ceva de genul pentru a intra in tara la ei? Daca nu stiti exact si trecut prin asta va rog nu dati cu banuiala, dau funda!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe internet gasesti conditiile de calatorie in Italia actualizate la zi.

| petru31251 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Mi-ai luminat viata cu ce ai spus aici happy...

| Holiday a răspuns:

Trebuie sa verifici pe site-ul MAE conditiile de intrare in TOATE tarile pe care le tranzitezi, si din Italia.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Pe site-ul mae.ro găsești condiții de călătorie în Italia.