| AlexDorinel a întrebat:

Salut TPU, vreau și eu să mă vaccinez și nu știu ce sa aleg intre Pfizer și Moderna. Am 16 ani.

Pfizer are mai puține reacții și au făcut și părinții mei și n-au nimic, iar Moderna e mai eficient dar are dublu reacții.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai 16 ani, stai catinel.

| Yuoia a răspuns:

Alege-le pe amandoua.

| FreddieM a răspuns:

Mergi la oha, bro ce-ti pasa. Oricum organismul tau bate virusul amice. Dar e bine sa-l faci, macar ai un,, aliat'' in caz ca trebuie sa combati boala.
Cheers

Răspuns utilizator avertizat
| florin926481f a răspuns (pentru AlexDorinel):

Hai ca se misca ceva prin mainihappy

| FreddieM a răspuns (pentru AlexDorinel):

Buun. Felicitarile mele.
Cheers

| Bunasearaxxz a răspuns:

Pfizer, chiar daca ambele vaccinuri fac parte de la firma biontech. Cat despre eficienta nu știu ce să zic, dar daca ar fi să ai simptome (febră, grețuri) cu Pfizer, pentru că sunt mai puține șanse să le ai