| AlexDorinel a întrebat:

Salut.
UK va intra in al treilea val?
SUA va intra in al patrulea val?
Romania va intra in al patrulea val?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vor fii valuri in fiecare sezon si in fiecare an, daca nu ne vaccinam cu totii, asa cum este si cu gripa, doar ca covidul asta este mult mai violent iar pentru unii, este mortal.

| hacktek a răspuns (pentru Violleta2022):

Vor fi si daca ne vaccinam. Vaccinurile astea vor fi un fel de "abonament"...
Precizez că vaccinul este un produs, "pacientul" este un consumator, iar producătorul este un comerciant.
Seful Pfizer zice cam asa:
https://adevarul.ro/......index.html

Altii, printre care si Dr. Mike Yeadon, un fost vice-preşedinte şi director ştiinţific la Pfizer, sunt insa de parere ca nu a existat un "al doilea val", si ca jumătate dacă nu chiar "aproape toate" testele pentru COVID sunt fals-pozitive.

| sabin89 a răspuns:

Ce e val ca valul trece

| GPA a răspuns:

În România orice este posibil, da, o să intre și în al patrulea val, și-n al cincilea, românul e neînfricat cu boala, îl știi bine... nu-l interesează că "ce mască", "ce protecție", lăsăm totu' la mila "Domnului" că atâta gândesc unii, adică "atât îi duce capul", o să repet, Dumnezeu nu vindecă proștii, oamenii inteligenți se duc și se tratează, dau dovadă că le pasă de sănătatea lor și iau măsuri și acum și pe viitor, nu așteaptă de la "Doamne Doamne" o minune. Dacă s-ar respecta măcar purtarea măștilor și igiena mâinilor dar cât mai frecvent posibil, poate am ajunge altundeva. Lumea a uitat de mască, acum e revoltă în țară că s-au impus alte și alte restricții. Covid nu numai că este doar o amenințare, dar și o sursă de venit în principiu pentru statul român.

SUA și UK vor mai trece foarte posibil printr-un val, însă România, de acum înainte, va trece constant. Cum a precizat @SpiridusulTuca, România e mereu pe val.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania e mereu pe val

| User252426 a răspuns:

Trebuie să ne vaccinăm toți, și dupa aia să fim atenți. Atenți la ce? La Varianta Engleză.

| AurelBelescu a răspuns:

Eu si cu iarna sunt pe val