| anonim_4396 a întrebat:

Salut! VREAU SA MA DUC MÂINE DIMINEAȚĂ SĂ DAU SALA pentru categoria B.
Îmi trebuie test covid? Decare? Cum se face? Unde?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca ai nevoie sau nu, nici macar daca ne-ai zice de unde esti nu stiu daca ar putea cineva sa iti dea raspuns direct...
De ce nu intrebi instructorul? Sigur la scoala aia de soferi au mai dat si altii sala si are habar.
Daca chiar vrei sa fii sigur, mergi sa fa un antigen rapid in urma caruia sa obtii si green pass.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti din Bucuresti (am vazut acum) ai o gramada de variante. In cel mai rau caz mergi pana la OK medical sau Complet medical la aeroport laughing Daca esti atat de disperat. Daca dai search pe net test antigen green pass sigur iti da vreo 3-4 clinici in zona ta unde poti face test poate chiar si in dupa amiaza asta.

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Am luat sala
acum trebuie să mă duc să dau traseul
dacă sunt ne vaccinat trebuiue să am și la traseu test să demonstrez că nu am covid

| anonim_4396 explică (pentru zilog):

Felicitari! De data asta fa-ti programare/intereseaza-te de test din timp! happy Succes.

| AlexeI22 a răspuns:

Tu dai la 50 de ani de permis?

| zilog a răspuns (pentru AlexeI22):

Am mult mai puțîn șî până acum am avut șoferi care mă duceau oriunde aș fi dorit
am mai multe mașini
Am avut carnet din altă țară dar acum nu este bine să spui că ai vreo legătură cu țara respectivă pentru că nu e bine.
Mai ales in contextul celui de al treilea război mondial!