| Luca123bbb a întrebat:

Salut,vreau sa va întreb pana la ce varsta poți sa intri in locuri la care îți trebuie certificat verde fără certificat verde?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Agentia EMA (agentia europeana pentru medicamente) recomanda vaccinul de la 5 ani in sus. In Romania este, inca, de la 11 ani. Deci daca ai 10 ani grabeste-te. In curand nu vei mai putea intra.

2 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Parca am citit undeva ca au voie doar copiii pana in 10 ani, adica limita de varsta la care se pot vaccina. Nu lua ce am zis de bun, am citit de undeva de pe net chestia asta.