| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Acum că s-au băgat restricțiile oare o sa ajungă jumate de Romanie vaccinată adică 50%?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sper ca o sa se depaseasca acest procent, de altfel este nevoie de peste 70%.

| Lukasssz a răspuns:

Nu cred

| CIaudiu a răspuns:

Nu prea imi vine a crede, dupa cum se jura extrem de multi ca nici cu pistolul la cap nu se "chipeaza".

| suntserios a răspuns (pentru CIaudiu):

Zic si ei. Dar juramintele se duc cand nu pot intra la pacanele.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Sper că mai mult. 50% nu este suficient. Ne-ar trebui un minimum de 60% ca să sperăm că nu vom mai avea un nou val serios și că nu ajungem iar la alte restricții.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Clar. Probabil in câteva zile pentru ca oamenii sunt speriați. Vezi și tu ce se intampla…

| Vasilicamosbatran a răspuns:

Da evident. Din păcate.....sau din fericire.
Depinde din ce umbra vezi situația.

| adibadea a răspuns:

Să sperăm că nu...

| Grigore31 a răspuns:

Depinde,cine n-a facut-o din convingere n-o sa faca nici din amenintare.