| Erin28 a întrebat:

Salutare!
Eu m-am vaccinat cu Johnson și Johnson in octombrie 2021. Trebuia să fac doza de booster in aprilie, însă când am mers nu mai aveau vaccinul. Am mers la jumătatea lunii aprilie, însă mi-au spus unii că trebuie să fac doza a doua cu Pfizer, alții că trebuie cu Moderna și așa am ajuns să nu mai fac deloc doza a doua, pentru că fiecare medic pe care îl întrebam îmi recomanda altceva. Acum întrebarea mea este: trebuie sa fac și prima doza, din nou? Am înțeles că, din moment ce nu am mai făcut doza a doua la șase luni distanță, trebuie sa refac toate dozele.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| Nelucojoc a răspuns:

Ia legatura cu medicul de familie sau intreaba la un centru de vaccinare din apropiere!

| C0NSTANTIN2021 a răspuns:

Doar idiotii s-au vaccinat cu serurile experimentale.

| Erin28 explică (pentru C0NSTANTIN2021):

Va ajunge chiar necesar, daca nu teama, poate chiar necesitatea de a intra in magazin te poate face sa te vaccinezi.