| Demonul202 a întrebat:

Salutare TPU! Am si eu o problema. Tocmai mi-am facut prima doza de vaccin, iar nr de telefon asociat cnp-ului a fost "furat" sau pierdut. Efectiv nu mai am acces la acel nr de telefon. Ce as putea sa fac ca sa ma pot conecta pe site sa imi scot adeverinta? Multumesc!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ei inapoi unde ai facut vaccinul si roaga i sa i ti dea alt formular si il completezi tu cu noul numar, ei te vor suna si daca le dai date false nu e ok.

| RobertMoon a răspuns:

Suna la call center și spune-le problema.

| goguPatent a răspuns:

Primesti adeverinta cand te vaccinezi nu e neaparat nevoie sa o downloadezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu adresa de mail

| Demonul202 explică (pentru anonim_4396):

Cand am completat acea cerere nu mi-a cerut deloc adresa de mail.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Demonul202):

Este vreun numar pe site? suna la ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adeverinta ți-o oferă când te vaccinezi. Cel puțin mi-e mi-a dat la clinica unde m-am vaccinat.