| emipenet a întrebat:

Salutare TPU! Cum primesc certificatul verde daca am trecut prin boala? M-a sunat DSP ul sa stau 10 zile acasa, peste 4 zile va fi gata, imi vor trimite ei certificatul verde sau cum? nu mi s-a explicat.
Dau funda!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Intrii pe net pe ro vaccinare si acolo iti faci cont. Bagi datele tale si iti genereaza cert verde. Kboom! laughing

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il generezi de aici

https://certificat-covid.gov.ro/