| username2468 a întrebat:

Săptămâna viitoare vine acasă din străinătate o rudă de a mea, trebuie să stea în carantină?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca nu ai specificat si tara... uite aici lista;)
https://www.digi24.ro/......le-1390773

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Ca sa vezi exact ce masuri se iau trebuie sa consulti site-ul ministerului de externe. Acolo au liste cu toate tarile si procedurile care trebuie urmate la intoarcerea din ele.

| Balalau95 a răspuns:

Cauta pe google "telverde coronavirus" da un telefon (e numar cu 0800, deci e pe gratis) si intreaba-i ce vrei tu pana vei fi complet convinsa ca ai aflat tot ce te intereseaza, ei sunt OBLIGATI sa stiewinking